top of page

MIEJSCOWOŚĆ

Inwestycja zlokalizowana jest w południowo-wschodniej, prężnie rozwijającej się, części miasta Skawina. Najbliższe sąsiedztwo przedsięwzięcia stanowi zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna i tereny niezagospodarowane, a w niedalekiej odległości znajduje się także zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna.

Skawina posiada dobrze rozwiniętą infrastrukturę techniczną oraz sieć komunikacyjną. Dzięki systemowi transportowemu miasto jest doskonale powiązane z Krakowem i innymi miejscowościami aglomeracji Krakowskiej.

Uwagę należy zwrócić również na liczne ścieżki rowerowe, znajdujące się na terenie miasta, umożliwiające bezpieczne i spokojne przemieszczanie się zarówno w celu realizacji spraw codziennych, jak i stanowiące świetną propozycję na jednodniową wycieczkę rowerową, połączoną ze zwiedzaniem atrakcji regionu.

 

REKREACJA

Miasto zawdzięcza swą atrakcyjność walorom krajobrazu naturalnego takim jak Lasy Tynieckie i Park Miejski im. Józefa Piłsudskiego, nazywany wizytówką Skawiny. Doskonale utrzymana przestrzeń parku wraz z zabytkowym drzewostanem i obszarem starorzecza rzeki Skawinki cieszy się popularnością wśród mieszkańców. Wielu z nich korzysta z aktywnego wypoczynku na łonie przyrody z dala od miejskiego zgiełku Krakowa.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

Skawina to miasto zielone, atrakcyjne turystycznie, oferujące wiele ciekawych miejsc do odpoczynku i rekreacji. W obszarze gminy znajdują się piękne dwory w Korabnikach, Ochodzy, Polance Hallera i Jurczycach. Entuzjastów architektury sakralnej mogą zainteresować urokliwe, zabytkowe kościoły znajdujące się w centrum Skawiny oraz w pobliskich miejscowościach takich jak Wola Radziszowska, Krzęcin i Radziszów. Uwagę zwiedzających z pewnością przyciągną przydrożne kapliczki, szlak architektury drewnianej, szlak papieski, a także widokowe trasy rowerowe prowadzące przez stoki Ostrej Góry i Pochowa.

Ciekawą atrakcją turystyczną jest zbudowana w Wolskim Lesie kopia prehistorycznej wioski łużyckiej. Malowniczo położona rekonstrukcja wioski sprzed 3 000 lat nadaje się na artystyczne plenery oraz rodzinne pikniki.

Wspaniałą możliwością spędzania wolnego czasu są też coroczne imprezy takie jak Dni Skawiny. Na terenie Miasta i Gminy od kilku lat odbywają się również koncerty organowe. Od sierpnia do października można posłuchać wirtuozów gry organowej, wokalistów, a także wybitnych zespołów kameralnych z Polski i z Europy.

bottom of page