top of page

MIEJSCOWOŚĆ

Inwestycja zlokalizowana jest w południowo-wschodniej części miasta Skawina. W bliskim sąsiedztwie przedsięwzięcia znajduje się przedszkole oraz Gimnazjum nr 1 z kompleksem boisk sportowych, a w okolicy również ośrodek kulturalno – rekreacyjny Gubałówka.

Skawina posiada dobrze rozwiniętą infrastrukturę techniczną oraz sieć komunikacyjną. Dzięki systemowi transportowemu miasto jest doskonale powiązane z Krakowem i innymi miejscowościami aglomeracji Krakowskiej. Bliskość przystanku MPK oraz 7 linii aglomeracyjnych zapewnia łatwy dojazd do węzłów komunikacyjnych Borek Fałęcki i Czerwone Maki.

 

REKREACJA

Miasto zawdzięcza swą atrakcyjność walorom krajobrazu naturalnego takim jak Lasy Tynieckie i Park Miejski im. Józefa Piłsudskiego, nazywany wizytówką Skawiny. Doskonale utrzymana przestrzeń parku wraz z zabytkowym drzewostanem i obszarem starorzecza rzeki Skawinki cieszy się popularnością wśród mieszkańców.  Wielu z nich korzysta z aktywnego wypoczynku na łonie przyrody z dala od miejskiego zgiełku Krakowa.

Od niedawna wzrasta znaczenie walorów rekreacyjno-wypoczynkowych Skawiny. Miasto dąży do dalszego rozwoju terenów rekreacji i adaptacji terenów nad rzeką Skawinką do celów hipoterapeutycznych, a także budowy szlaków konno-rowerowych biegnących wzdłuż Skawinki i Wisły.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

Dzisiaj Skawina to miasto zielone, atrakcyjne turystycznie, oferujące wiele ciekawych miejsc do odpoczynku i rekreacji. W obszarze gminy znajdują się piękne dwory w Korabnikach, Ochodzy, Polance Hallera i Jurczycach. Entuzjastów architektury sakralnej mogą zainteresować urokliwe, zabytkowe kościoły znajdujące się w centrum Skawiny oraz w pobliskich miejscowościach takich jak Wola Radziszowska, Krzęcin i Radziszów. Uwagę zwiedzających z pewnością przyciągną przydrożne kapliczki, szlak architektury drewnianej, szlak papieski, a także widokowe trasy rowerowe prowadzące przez stoki Ostrej Góry i Pochowa.

Ciekawą atrakcją turystyczną jest zbudowana w Wolskim Lesie kopia prehistorycznej wioski łużyckiej. Malowniczo położona rekonstrukcja wioski sprzed 3 000 lat nadaje się na artystyczne plenery oraz rodzinne pikniki.

Wspaniałą możliwością spędzania wolnego czasu są też coroczne imprezy takie jak Dni Skawiny. Na terenie Miasta i Gminy od kilku lat odbywają się również koncerty organowe. Od sierpnia do października można posłuchać wirtuozów gry organowej, wokalistów,
a także 
wybitnych zespołów kameralnych z Polski i z Europy.

bottom of page